Papilio lowi

 (Papilio lowi)

© mrallen – stock.adobe.com

Papilio lowi to gatunek motyla z rodziny paziowatych. Występuje wyraźny dymorfizm płciowy. Samica jest nieco mniejsza od samca, ma czarne skrzydła. Tylne skrzydła mają klinowate, podłużne, szare, równoległe, gęsto upakowane smugi z przyciemnieniem w środku. Tworzą jasną i szeroką przepaskę. Obie płci mają okazały okonek na tylnym skrzydle. Samiec ma zmienne ubarwienie skrzydeł. Przednie są jasnobrązowe z ciemnym użyłkowaniem. U nasady czerwona plama. Tylne skrzydła od ciemnych do jasnych z pomarańczową albo ciemną przepaską zewnętrzną, ciemnymi plamkami.

Występowanie i środowisko

Motyl ten występuje jedynie na Filipinach w Indonezji.

Pożywienie

Gąsienica żeruje na cytrusach.

Ochrona i zagrożenia

Brak danych.

Pokrewne gatunki owadów


Jaki jest największy motyl świata?
Jakie gatunki motyli są uznawane za największe na świecie? Czy motyl taki żyje w Polsce? To motyle dzienne czy ćmy? Poznaj największe motyle świata.
Czy gąsienice są nudne?
Mówiąc o motylach mamy na myśli przede wszystkim postać imago. Przeglądając atlasy motyli, często w ogóle pomija się gąsienice. Dlaczego? Czyżby były nudne?
Jak szybko latają owady?
Owady są jedynymi bezkręgowcami, które potrafią latać. Rozpiętość prędkości i różnych gatunków jest znaczna i może być zaskakująco duża.

Powiązane quizy

Motyle dzienne Polski — quiz

Liczba pytań: 21
Quiz szkolny
Średni wynik:
13.85 / 65.95%
2024-01-22



Bibliografia

Wykaz całej bibliografii dla wszystkich artykułów opublikowanych w niniejszym serwisie znajduje się w odnośniku w stopce. Poniżej znajduje się wykaz publikacji, które w szczególności były wykorzystywane w przygotowaniu niniejszego artykułu:

  • Janusz Masłowski, Krzysztof Fiołek – Motyle Świata – Paziowate – Papilionidae, 978-83-925150-8-1, Koliber 2010

© medianauka.pl, 2020-07-05, GAT-636184




Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2023 r.