Atlas gadów

Atlas gadów

Ten ilustrowany atlas gadów to zarazem klucz do oznaczania poszczególnych gatunków gadów Polski i całego świata, który pozwala na ich zidentyfikowanie. Gady to zwierzęta kręgowe, które opanowały środowisko wodne i lądowe. Dzisiaj żyją przedstawiciele zaledwie 4 rzędów gadów. Obecnie na świecie około 6000 gatunków gadów, w Polsce tylko 9 gatunków.

Gady występują na całym świecie poza obszarami o chłodnym klimacie (obszary polarne i wysoko w górach). Najliczniej występują w klimacie gorącym i ciepłym. Do gadów zaliczamy najliczniejszy rząd gadów łuskonośnych z 5700 gatunkami. Zaliczamy do nich jaszczurki z około 3865 gatunkami oraz węże - z około 2500 gatunkami. Dalej pośród gadów klasyfikujemy krokodyle z 23 gatunkami i żółwie z 245 gatunkami. Do hatterii zaliczamy tylko 2 gatunki.

Wystarczy, że użyjesz filtru Kraj, a otrzymasz atlas gadów Polski. Niezależnie od tego polecamy odrębny artyków i atlas: gady Polski.

Narzędzie to udostępniamy naszym użytkownikom do użytku zupełnie za darmo. Cały czas je rozwijamy i udoskonalamy. Można nas wesprzeć, udostępniając link do niego na swojej stronie, w swoim profilu społecznościowym lub w dowolnym innym miejscu.

Atlas BETA

Przedstawiamy atlas gadów, które opisujemy w naszym serwisie. Rozpoznawanie gatunków odbywa się za pomocą specjalnych filtrów. Możesz tu określić kilka istotnych parametrów wyszukiwania. Oto wszystkie gady, które znajdują się w naszej bazie. Opracowanie to ma charakter popularnonaukowy. Projekt jest dziełem hobbysty i entuzjasty przyrody. W dziale kontakt zachęcam do zgłaszanie wszelkich uwag do atlasu, poprawek zauważonych błędów lub w celu wymiany myśli.

Liczba zgromadzonych gatunków w atlasie gadów: 706.

Rząd
Rodzina
Kraj
Kontynent
IUCN
Długość ciała
Aktywność
Ciężar
Popularność
Na skróty
Środowisko
Pokarm
Kolor ciała
Liczba wyników
Sortuj wg



Aby wyświetlić więcej wyników wybierz w panelu filtrów odpowiednią liczbę wyników, dogodny widok i sposób sortowania.


Wszystkie atlasy

atlas zwierząt
atlas roslin
atlas grzybów

Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2025 r.