Rośliny dwuletnie

rośliny dwuletnie

Roślina dwuletnia, roślina dwuroczna jest to roślina, która potrzebuje w pełnym swoim cyklu rozwojowym dwóch okresów wegetacyjnych.

W pierwszym roku tworzy się jedynie krótki pęd z rozetą liści oraz organy spichrzowe. W tym czasie więc roślina wytwarza i magazynuje substancje zapasowe. Miejscem ich gromadzenia mogą być liście, korzeń, spichrzowy lub bulwy.

W drugim roku wykształcają się pędy kwiatowe i nasiona. Na końcu tego cyklu roślina zamiera. Roślina w tym czasie wykorzystuje zmagazynowane w pierwszym roku wegetacji zapasy energii, dzięki czemu może szybko wytworzyć organy generatywne.

Atlas roślin dwuletnich BETA

Przedstawiamy atlas roślin dwuletnich, które opisujemy w naszym serwisie. Rozpoznawanie gatunków odbywa się za pomocą specjalnych filtrów. Możesz tu określić kilka istotnych parametrów wyszukiwania. Oto wszystkie warzywa, które znajdują się w naszej bazie.

Liczba zgromadzonych gatunków w atlasie roślin 170.

Kolor kwiatów
Środowisko
Użytek
Stanowisko
Kraj
Kontynent
IUCN
Zdatność
Ochrona
Rząd
Wielkość
Popularność
Wyników
Sortuj wg


Przykłady roślin dwuletnich

Do roślin dwuletnich należy wiele roślin uprawianych w celu pozyskania organów spichrzowych takich jak jarmuż, kapusta, buraki, marchew. Do roślin tych zaliczamy również takie rośliny jak tasznik, rudbekia, chabry, dziewanna, żmijowiec, łopian, oset.

Rośliny zielne

Roślina zielna charakteryzuje się zieloną, niezdrewniałą lub w niewielkim stopniu zdrewniałą łodygą z nagimi pąkami. Ze względu na czas życia rośliny zielne dzieli się na:

Jak działa klucz w atlasie?

Nasza aplikacja wyświetla tylko te karty dla zadanych warunków, dla których warunki te zostały określone w naszej bazie danych.

Dla przykładu jeżeli zadamy warunki wyszukiwania związane z kolorem i miejscem występowania, to dany gatunek zostanie wyświetlony wtedy, gdy w obu przypadkach nastąpi jednoczesne dopasowanie do tych dwóch cech.

Wyświetlenie danej karty przy zadanych warunkach oznacza, że cechy te z pewnością występują lub mogą występować.

Nie zostaną wyświetlone w wynikach takie karty, którym nie przypisano danych cech w naszej bazie danych (na przykład z powodów braku danych źródłowych), a w rzeczywistości cechy te mogą występować. Jeśli zatem karta gatunku nie zostanie wyświetlona dla zadanych warunków, nie oznacza to, że warunki te nie są spełnione.

Pamiętaj, że wyniki tu prezentowane są przybliżone i mają jedynie pomóc w identyfikacji.


Wszystkie atlasy

atlas zwierząt
atlas roslin
atlas grzybów

Udostępnij
©® Media Nauka 2008-2025 r.